YLS-4000-S2T-CL
Laser cutting machine
IPG Laser GmbH
YLS-4000-S2T-CL
Fixed price plus VAT
Year of construction
2011
Condition
Used
Location
Freiberg am Neckar
Machine data
- Machine type:
- Laser cutting machine
- Manufacturer:
- IPG Laser GmbH
- Model:
- YLS-4000-S2T-CL
- Machine number:
- Year of construction:
- 2011
- Condition:
- good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- Steinheimerstraße 2, 71691 Freiberg am Neckar, Deutschland
Description
used
4kW laser source with cooling unit
400-460V AC 3P/PE
50/60 Hz
Giodpsrq D D Eefx Amuot
30.8A
year of construction 2011
DWG number: G25-16-100920-2
Cooling unit:
LC170.01-W3.5
Year of construction 2010
3/PE - 400V
50Hz
21,8A
4pcs available
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
400-460V AC 3P/PE
50/60 Hz
Giodpsrq D D Eefx Amuot
30.8A
DWG number: G25-16-100920-2
Cooling unit:
LC170.01-W3.5
3/PE - 400V
50Hz
21,8A