HISWeld HIS28V32412 - Aktion
Fixed price plus VAT
Condition
New
Location
Austria Austria
Welding Table HISWeld HIS28V32412 - Aktion
more Images
HISWeld HIS28V32412 - Aktion
HISWeld HIS28V32412 - Aktion
HISWeld HIS28V32412 - Aktion
HISWeld HIS28V32412 - Aktion
HISWeld HIS28V32412 - Aktion
HISWeld HIS28V32412 - Aktion
Machine data
Machine type:
Welding Table
Manufacturer:
HISWeld
Model:
HIS28V32412 - Aktion
Condition:
new
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
2351 Wiener Neudorf, Österreich Austria
Description
neu
ca. 2 - 4 Wochen ab Auftr
Gsdpfxewiriio Aaxsbl
2400 x 1200 mm
850 mm
8000 kg
945 kg
200 mm
28 mm
- Fully milled table top 25 mm in S355J2+N with high degree of accuracy (+/- 0.05 mm) and rounded edges and holes
- Hard chrome-plated table surface Cr75
The main advantage of our tables compared to conventional systems is with the hard chrome plating Cr75, that this process achieves a much deeper penetration into the base material of up to 0.07 mm and the hardness of the surface reaches up to HV750. This also ensures optimum and lasting anti-spatter adhesion on the surface, which is one of the most efficient on the market.
- Exact dimensional and fitting accuracy of the tools with 28 mm perforation (compatible with comparable premium suppliers)
- Grid lines 100 x 100 mm
- 4 solid table feet withload capacity 2 ton/feet and levelling option
- Different foot variants available (standard, height-adjustable and with castors)
- Load capacity 8 to
- All-round 200 mm high side cheeks with diagonal perforation