Gillardon GB 30 V
Year of manufacture 1998
automatic feed 0.1/0.16/0.25
stepless speed adjustment from 60-1600 rpm
speed indicator
Gjdpey Rh Hmsfx Aaxobl
2-speed motor
work light
quill stroke 170 mm
throat depth 2900 mm
table size 480x560 mm – clamping surface 350x440 mm
MT 3 spindle – with Röhm keyless chuck 3-16 mm
Machine height 1980 mm – weight approx. 400 kg
The machine runs very smoothly and precisely
+ machine vice
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
Gillardon GB 30 V
Year of manufacture 1998
automatic feed 0.1/0.16/0.25
speed indicator
Gjdpey Rh Hmsfx Aaxobl
2-speed motor
work light
quill stroke 170 mm
throat depth 2900 mm
+ machine vice
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Registered since: 2005
55 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4235 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Velen
1,037 km
Pillar Drilling Machine
GILLARDONGB 30V
GILLARDONGB 30V
Listing
Velen
1,037 km
Pillar Drilling Machine
GILLARDONGB 30V
GILLARDONGB 30V
Dreieich
GILLARDONGB 30 V
GILLARDONGB 30 V
Günzburg
GILLARDONGB30V 60-1600
GILLARDONGB30V 60-1600
Niederlangen
GILLARDONGB 30 V
GILLARDONGB 30 V
Langwedel
Pillar drill
GillardonGB 30 V
GillardonGB 30 V
Langwedel
Pillar drill
GillardonGB 30 V
GillardonGB 30 V
Rödermark
Hochl. Column drilling machine
GILLARDONGB 30 V
GILLARDONGB 30 V
GILLARDONGB 30V
GILLARDONGB 30V