Cryovac STE96-600
Year of construction
2014
Condition
Used
Location
Misterton United Kingdom
Hot water shrink tunnel Cryovac STE96-600
more Images
Cryovac STE96-600
Cryovac STE96-600
Cryovac STE96-600
Cryovac STE96-600
Cryovac STE96-600
Cryovac STE96-600
Cryovac STE96-600
Machine data
Machine type:
Hot water shrink tunnel
Manufacturer:
Cryovac
Model:
STE96-600
Year of construction:
2014
Condition:
good (used)
Price & Location
Location:
Stockwith Rd 4, DN10 4ES DN10 4ES, United Kingdom United Kingdom
Description
Cryovac STE96-600 hot water shrink tunnel
Gsdpfsmx Sknjx Aaxebl
Serial: SN00422
2014, Stainless hot water shrink tunnel, steam, belt dimensions 1300mm x 600mm, max product height 220mm, HMI touch screen control, 3Ph