Hermle C 600 U CNC Machining Center
Manufacturer: Hermle
Model: C 600 U
Gisdpfxjyrr Uce Amust
Year of manufacture: 1998
Operating voltage: 400 V / 3~
Frequency: 50 Hz
Control voltage: 24 V
Total rated current: 31 A
Control system: Heidenhain TNC 426
Machine weight: 6,400 kg
X-axis travel: 600 mm
Y-axis travel: 450 mm
Z-axis travel: 450 mm
Tool magazine: 30 positions
Tool holder, type: SK-40
Accessories: included, as per photos (vice + probe)
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
Manufacturer: Hermle
Model: C 600 U
Gisdpfxjyrr Uce Amust
Year of manufacture: 1998
Operating voltage: 400 V / 3~
Frequency: 50 Hz
Control voltage: 24 V
Total rated current: 31 A
Machine weight: 6,400 kg
X-axis travel: 600 mm
Y-axis travel: 450 mm
Z-axis travel: 450 mm
Tool magazine: 30 positions
Tool holder, type: SK-40
These listings may also fit your interest.
Listing
Germany
1,192 km
HERMLE C 600 U
HERMLEC 600 U
HERMLEC 600 U
Listing
Jakling
1,797 km
CNC turning and milling center
EMCOHyperturn 665 MC Plus
EMCOHyperturn 665 MC Plus
Großkarolinenfeld
3-fold attachment table for Hermle
HERMLEC600U,C20U,C30U,C250U,B300U
Mögglingen
Universal machining center
HERMLEC 600 U
HERMLEC 600 U
Offenbach an der Queich
Internal Grinding Machine
VOUMARD400 CNC U2 L10 T2
VOUMARD400 CNC U2 L10 T2
Auction
Auction ended
Středočeský kraj
Vertical machining center
HermleC 600 U
HermleC 600 U
Austria
Milling machining centers - universal
HERMLEC600U
HERMLEC600U
Jünkerath
Wood Milling Machine
Deckel MahoDMC 1035 V
Deckel MahoDMC 1035 V