Festo DC-50-400-PPV
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Pneumatic cylinders Festo DC-50-400-PPV
more Images
Festo DC-50-400-PPV
Festo DC-50-400-PPV
Festo DC-50-400-PPV
Festo DC-50-400-PPV
Machine data
Machine type:
Pneumatic cylinders
Manufacturer:
Festo
Model:
DC-50-400-PPV
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
Description
Pneumatic cylinders, air cylinders, standard cylinders, clamping cylinders
-Manufacturer: Festo
-Type: DC-50-400-PPV
-Piston: Ø 50 mm
-Stroke: 400 mm
-Pressure: max. 12 bar