VMC760XP3
Milling machining centers - vertical
BRIDGEPORT
VMC760XP3
Year of construction
2006
Condition
Used
Location
Wilbertoord
Machine data
- Machine type:
- Manufacturer:
- BRIDGEPORT
- Model:
- VMC760XP3
- Year of construction:
- 2006
- Location:
- Lager Wilbertoord Holland
- A19971425
- Reference number:
- Update:
Description
x-travel 760 mm
y-travel 610 mm
z-travel 610 mm
control Heidenhain 530
weight of the machine ca. 6700 t
Gbodpfxsxbtnbo Aaxel
y-travel 610 mm
z-travel 610 mm
control Heidenhain 530
Gbodpfxsxbtnbo Aaxel
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Registered since: 2007
40 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+31 485 2... show
These listings may also fit your interest.
Listing
United Kingdom
381 km
CNC lathe
MORI SEIKISL-600B/2000
MORI SEIKISL-600B/2000
Listing
Jünkerath
1,073 km
Wood Milling Machine
Deckel MahoDMC 1035 V
Deckel MahoDMC 1035 V
Dortmund
1,081 km
Pit furnace
VEISCO_EB
VEISCO_EB
Germany
Floor Type Boring and Milling M/C - Hor.
UNIONBFP 130/6
UNIONBFP 130/6
Offenbach an der Queich
Gear Shaping Machine
LORENZSN 4
LORENZSN 4
Nürtingen
Wire EDM machine
CharmillesRobofil 240
CharmillesRobofil 240
Germany
Machining Center - Horizontal
DECKELDMC 80 H duoBLOCK
DECKELDMC 80 H duoBLOCK
Voerde
Piston diaphragm pump, feeding pump
AbelHMD-G-50-0500
AbelHMD-G-50-0500
Bienne
Vertical machining center
MazakNexus VCN-410A
MazakNexus VCN-410A
Ellwangen (Jagst)
Gantry-type milling machine X = 4,000 mm