SEW-EURODRIVE TPS 10A040-NFO-503-1
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Frequency converter SEW-EURODRIVE TPS 10A040-NFO-503-1
more Images
Machine data
Machine type:
Frequency converter
Manufacturer:
SEW-EURODRIVE
Model:
TPS 10A040-NFO-503-1
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
Description
Frequency converter, frequency transformer, drive converter, controller, variable speed drive
-Movitrac: 204 xv
-Power: 4 kW
-U: 400 VAC
-F: 25 kHz
-I: 10 A Ac
-P: 4 kW