R43WD80K-4
Geared motor 0.55 kW 70 rpm
SEW-EURODRIVE
R43WD80K-4
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Geared motor 0.55 kW 70 rpm
- Manufacturer:
- SEW-EURODRIVE
- Model:
- R43WD80K-4
- Condition:
- good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, DE
- A3144325
- Reference number:
- Update:
Description
geared motor, electric motor
Gisdoc U Tygjpfx Amust
-Speed: 70 rpm
-Power: 0.55 kW
-Design: B3
-Shaft diameter: Ø 25 mm
-Wave height: 80 mm
-Protection class: IP 44
-Dimensions: 445/205/H160 mm
-Weight: 18.1 kg
Gisdoc U Tygjpfx Amust
-Speed: 70 rpm
-Power: 0.55 kW
-Design: B3
-Shaft diameter: Ø 25 mm
-Wave height: 80 mm
-Protection class: IP 44
-Dimensions: 445/205/H160 mm
-Weight: 18.1 kg
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Wiefelstede
1,085 km
Geared motor 0.55 kW 70 rpm