R302DT63L2
Gear motor 0.37 kW 283 rpm
SEW-EURODRIVE
R302DT63L2
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Seller location:
- Stahlstraße 37, 26215 Wiefelstede, Germany
- A2070856
- Reference number:
- Update:
Description
Gear motor, electric motor, three-phase motor, electric gear motor
-Speed: 283 rpm
-Power: 0.37 kW
-Construction: B3
-Diameter shaft: Ø 16 mm
-Protection class: IP 54
Godpfxsb Uhmko Amuoit
-Price: per piece
-Number: 2x available
-Weight: 10.8 kg
-Speed: 283 rpm
-Power: 0.37 kW
-Construction: B3
-Diameter shaft: Ø 16 mm
-Protection class: IP 54
Godpfxsb Uhmko Amuoit
-Price: per piece
-Number: 2x available
-Weight: 10.8 kg
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Wiefelstede
1,085 km
Gearbox 1:7.5
unbekannt122/105/H140 mm
unbekannt122/105/H140 mm
Listing
Rheda-Wiedenbrück
1,133 km
Welding set
Tec-Point GmbHLMH1500W Raycus CE - Aktionspreis!
Hydraulikaggregat 70 bar
Integral HydraulikK 1831-1
Integral HydraulikK 1831-1
Electric motor 0.37 kW 2725 Rpm
MSF-TechnikGM71/2
MSF-TechnikGM71/2
Hydraulic pump
ORSTA-HydraulikA 16, 160 bar
ORSTA-HydraulikA 16, 160 bar
Lubrication bolt M30
unbekanntSchaft: Ø 40 x 80 mm
unbekanntSchaft: Ø 40 x 80 mm
Hydraulic power unit 4 l 63 bar
ORSTA-HydraulikS4/63
ORSTA-HydraulikS4/63
Angle gear
VogelK 1 200066 i = 1,0
VogelK 1 200066 i = 1,0
Hydraulic cylinder
unbekanntE063040ZM30709 Hub 660 mm
Electric motor 0.37 kW 2800 rpm
unbekanntT 71A 2 AB3
unbekanntT 71A 2 AB3