Mori Seiki NH 4000
Year of construction
2005
Condition
Used
Location
Borrby Sweden
Horizontal machining center Mori Seiki NH 4000
more Images
Mori Seiki NH 4000
Mori Seiki NH 4000
Mori Seiki NH 4000
Mori Seiki NH 4000
Mori Seiki NH 4000
Mori Seiki NH 4000
Mori Seiki NH 4000
Machine data
Machine type:
Horizontal machining center
Manufacturer:
Mori Seiki
Model:
NH 4000
Year of construction:
2005
Condition:
excellent (used)
Price & Location
Location:
Timmergatan 11, 276 30 Borrby, Sweden Sweden
Description
Twin pallet 400 x 400mm, X 560 Y 560 Z 630mm, B 0,001dg. 14.000Rpm BT 40, ATC 60 pos, cooling through spindle, MSX 501, weight 9,800kg