MCA 10140-RS0B0 G50BH121MVAR3C00
Servo geared motor 0.8 kW 49.7 rpm
Lenze
Fixed price plus VAT
Year of construction
2019
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Manufacturer:
- Lenze
- Year of construction:
- 2019
- Condition:
- excellent (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, DE
- A20414525
- Reference number:
- Update:
Description
Servo motor, geared motor, electric motor
Gbsdpfx Anjxtab Sersl
-Manufacturer: Lenze, servo motor with gearbox
-Speed: 49.7 rpm
-Engine: Type MCA 10140-RS0B0
-Voltage: 390 V / 140 Hz
-Power: 0.80 kW
-Transmission: Type G50BH121MVAR3C00 i=79.507
-Shaft: Ø 25 x 50 mm
-Number: 6x geared motors available
Price: per piece
-Dimensions: 485/160/H150 mm
-Weight: 12.9 kg/pc.
Gbsdpfx Anjxtab Sersl
-Speed: 49.7 rpm
-Engine: Type MCA 10140-RS0B0
-Voltage: 390 V / 140 Hz
-Power: 0.80 kW
-Shaft: Ø 25 x 50 mm
Price: per piece
-Dimensions: 485/160/H150 mm
-Weight: 12.9 kg/pc.
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Wiefelstede
1,085 km
Servo geared motor 0.8 kW 144 rpm