GSL German Standard Lift D0630500FV40500
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Hydraulic cylinder GSL German Standard Lift D0630500FV40500
more Images
Machine data
Machine type:
Hydraulic cylinder
Manufacturer:
GSL German Standard Lift
Model:
D0630500FV40500
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
Description
Hydraulic cylinder, support cylinder, hydraulic piston, pressure piston
Godpfx Aob A Iynjaxsbl
-Cylinder: Ø 63 mm
-Piston rod: Ø 50 mm
-Pipe outer diameter: 75 mm
-Stroke: 500 mm
-Total length when retracted: 730 mm
-Piston rod mount: Ø 44 mm ball head
-Hole diameter: Ø 30 mm
-Quantity: 5 available
-Price: per piece
-Ideal for building a hydraulic press
Seller
Registered since: 2002
12,974 listings online
Trustseal icon
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Hydraulic cylinder ORSTA-Hydraulik Hub 620 mm
more images
Germany Wiefelstede
1,085 km
Hydraulic cylinder
ORSTA-HydraulikHub 620 mm
Certified Dealer
Listing
Hydraulic cylinder Parker Hub 600 mm  C-3LRLS29MC
Wiefelstede
1,086 km
ParkerHub 600 mm C-3LRLS29MC
Certified Dealer
Hydraulic cylinder Hawe Hub 600 mm Kolben Ø 65 mm
Germany Wiefelstede
HaweHub 600 mm Kolben Ø 65 mm