D0630320LV10170
Hydraulic cylinder
GSL German Standard Lift
D0630320LV10170
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Hydraulic cylinder
- Manufacturer:
- GSL German Standard Lift
- Model:
- D0630320LV10170
- Condition:
- good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, DE
- A4674999
- Reference number:
- Update:
Description
Hydraulic cylinder, support cylinder, hydraulic piston, pressure piston
-Cylinder: Ø 63 mm
-Piston rod: Ø 32 mm
-Pipe: Outer diameter mm
-Stroke: 170 mm
-Total length when retracted: 405 mm
-Mount: Bore Ø 30 mm
-Ideal for building a hydraulic press
-Price: per piece
-Quantity: 3 pieces
Gbjdpofrzq Djfx Aaxol
-Dimensions: 405/110/H100 mm
-Weight: 9.3 kg/piece
-Cylinder: Ø 63 mm
-Piston rod: Ø 32 mm
-Pipe: Outer diameter mm
-Stroke: 170 mm
-Mount: Bore Ø 30 mm
-Price: per piece
-Quantity: 3 pieces
Gbjdpofrzq Djfx Aaxol
-Dimensions: 405/110/H100 mm
-Weight: 9.3 kg/piece
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Wiefelstede
1,085 km
GSL German Standard LiftD0630320LV10170
Listing
Bergatreute
1,408 km
Low-speed chipper with horizontal feed
Hera
Hera
Neckartailfingen
Overband magnet Block magnet Magnetic plate
mütekHawk-Eye
mütekHawk-Eye
Miechucino
TR 800 LIGNUMA circular sawmill
LIGNUMATR 800
LIGNUMATR 800
Gear motor 7.5 kW 203 rpm