D040025AAV10140
Hydraulic cylinder
GSL German Standard Lift
D040025AAV10140
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Hydraulic cylinder
- Manufacturer:
- GSL German Standard Lift
- Model:
- D040025AAV10140
- Condition:
- good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, DE
- A1795170
- Reference number:
- Update:
Description
Hydraulic cylinder, support cylinder, hydraulic piston, pressure piston
-Cylinder: Ø 40 mm
Godpfeb A Hdcsx Aaxjbl
-Piston rod: Ø 25 mm
-Pipe outer diameter: mm
-Stroke: 140 mm
-Total length when retracted: 360 mm
-Hole diameter: Ø 20 mm
-Ideal for building a hydraulic press
-Quantity: 5 available
-Price: per piece
-Weight: 8 kg/piece
-Cylinder: Ø 40 mm
Godpfeb A Hdcsx Aaxjbl
-Piston rod: Ø 25 mm
-Pipe outer diameter: mm
-Stroke: 140 mm
-Hole diameter: Ø 20 mm
-Quantity: 5 available
-Price: per piece
-Weight: 8 kg/piece
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Wiefelstede
1,085 km
GSL German Standard LiftD040025AAV10140 T08 Hub 140 mm
Listing
Bergatreute
1,408 km
Low-speed chipper with horizontal feed
Hera
Hera
Hydraulic cylinders
GSL German Standard LiftD040025AAV10140 T08 Hub 290 mm
Neckartailfingen
Overband magnet Block magnet Magnetic plate
mütekHawk-Eye
mütekHawk-Eye
Miechucino
TR 800 LIGNUMA circular sawmill
LIGNUMATR 800
LIGNUMATR 800
Gear motor 7.5 kW 203 rpm