VICIVISION MTP120-230 SCEPM
ONO plus VAT
Year of construction
2014
Condition
Used (fully functional)
Location
Sečovlje Slovenia
Measuring system VICIVISION MTP120-230 SCEPM
more Images
VICIVISION MTP120-230 SCEPM
Machine data
Machine type:
Measuring system
Manufacturer:
VICIVISION
Model:
MTP120-230 SCEPM
Machine number:
PH 54114
Year of construction:
2014
Condition:
like new (used)
Functionality:
fully functional
Price & Location
ONO plus VAT
Location:
Parecag 24a, 6333 Sečovlje/Sicciole, Slovenija Slovenia
Call
Technical details
Input voltage:
230 V
Measuring range X-axis:
300 mm
Measuring range Y-axis:
30 mm
Measuring range Z-axis:
60 mm
Total width:
1,014 mm
Total length:
505 mm
Total height:
785 mm
Overall weight:
100 kg
Temperature:
20 °C
Repeat accuracy:
0.001 mm
Workpiece length (max.):
300 mm
Workpiece height (max.):
30 mm
Workpiece width (max.):
60 mm