Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Year of construction
2011
Condition
Used
Location
Germany Germany
Infrared drying unit / horizontal Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
more Images
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Tesoma GIANT-R-30-CK-SS
Machine data
Machine type:
Infrared drying unit / horizontal
Manufacturer:
Tesoma
Model:
GIANT-R-30-CK-SS
Year of construction:
2011
Condition:
used
Price & Location
Location:
Deutschland Germany
Reference number:
B-2500-780
Update:
Description
Passage width: 3000 mm.
Passage height: 30 mm.
Gjdpfx Ajwptxlomusit
Inlet section to the system: Length approx. 2250 mm.
Outlet section: Length approx. 3970 mm.
Total length: approx. 10,220 mm.