Siemens 1FT5106-0AC24-1-Z Servomotor SN: EC786156302001 - Z = G45 K18
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Remscheid Germany
Control unit Siemens 1FT5106-0AC24-1-Z Servomotor SN: EC786156302001 - Z = G45  K18
more Images
Machine data
Machine type:
Control unit
Manufacturer:
Siemens
Model:
1FT5106-0AC24-1-Z Servomotor SN: EC786156302001 - Z = G45 K18
Condition:
ready for operation (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Kipperstr. 5b, 42855 Remscheid, Germany Germany
Description
Siemens 1FT5106-0AC24-1-Z servomotor SN: EC786156302001 - Z = G45 (holding brake installed) and K18 (radial shaft seal, oil-tight, IP65) with 1FU1050-6GC 20.0 mV/min and EBD 4M 24V - 34W holding brake, used, in good condition, 100% fully functional, delivery as per photos. NOTE: Please enquire separately for packing and shipping costs!