Schmid Energy Solutions UTSL-150T
ONO plus VAT
Year of construction
2016
Condition
Used (fully functional)
Location
Hochfelden Switzerland
Heating system Schmid Energy Solutions UTSL-150T
more Images
Machine data
Machine type:
Heating system
Manufacturer:
Schmid Energy Solutions
Model:
UTSL-150T
Year of construction:
2016
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Price & Location
ONO plus VAT
Location:
Steigstrasse 1, 8182 Hochfelden, Schweiz Switzerland
Description
Heating boiler for sale. Available for collection from February 2026.
Rated thermal output: 150 kW
Combustion thermal output: 45–150 kW
Boiler water capacity: 370 liters
Boiler class: 3
Maximum operating overpressure: 3.0 bar
Giedpfxox At Nbo Amuot
Maximum operating temperature: 90°C
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
Seller
Registered since: 2025
5 listings online
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+41 44 86... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Hot Air Heatings Ewi-Therm Optimal-E 6, 170kW
more images
Germany Winnweiler
1,192 km
Hot Air Heatings
Ewi-ThermOptimal-E 6, 170kW
Certified Dealer
Listing
Hot Air Heatings Ewi-Therm Optimal-E 4, 116kW
Germany Winnweiler
1,192 km
Hot Air Heatings
Ewi-ThermOptimal-E 4, 116kW