4012-46TAG2A
Generator
perkins
4012-46TAG2A
Year of construction
2001
Condition
Used
(fully functional)
Location
Lanzo Torinese
Machine data
- Machine type:
- Generator
- Manufacturer:
- perkins
- Model:
- 4012-46TAG2A
- Year of construction:
- 2001
- Condition:
- ready for operation (used)
- Functionality:
- fully functional
- Operating hours:
- 650 h
Price & Location
- Location:
- Via Torino 130, 10074 Lanzo Torinese, Italy
Call
Technical details
- Output voltage:
- 400 V
- Output frequency:
- 50 Hz
- Nominal power:
- 1,200 kW (1,631.54 HP)
- Continuous power (apparent):
- 1,500 kVA
- Total length:
- 12,100 mm
- Total width:
- 2,500 mm
- Total height:
- 3,100 mm
Description
macchina pronta all'uso
Gisdpfxjyvv Ico Amujt
ex stand bye
Gisdpfxjyvv Ico Amujt
ex stand bye
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Registered since: 2021
9 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+39 347 8... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Dordrecht
891 km
Generator set
Perkins4012-46TAG2A - 1.650 kVA Generator - DPX-19823
Listing
Grevesmühlen
1,278 km
Multi blade saw
TorweggeH33
TorweggeH33
Dordrecht
891 km
Generator set
Perkins4012-46TAG2A - 1.650 kVA Generator - DPX-19823-O
Germany
1,088 km
Bar Automatic Lathe - Multi Spindle
SCHÜTTEAF32S Dnt
SCHÜTTEAF32S Dnt
Geiselwind
Round timber yard / Long timber loading
Holtec / BruksLGQ / RR 1200
Holtec / BruksLGQ / RR 1200
Boxmeer
979 km
Diesel generator
Mercedes-BenzOM444A - 450 kVa
Mercedes-BenzOM444A - 450 kVa
București
Herringbone Gear Generator MDV 2000
1 MaiMDV 2000
1 MaiMDV 2000
Germany
Portal - Machining Center
WALDRICH COBURGMULTITEC 2500 AP
București
Forging press
ErfurtPKe 500/1000
ErfurtPKe 500/1000
Bydgoszcz
IN STOCK Laser 3kW turntable 6000x220
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW