Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
ONO plus VAT
Year of construction
2011
Condition
Used (fully functional)
Location
Hamburg Germany
Electric 3-wheel forklift Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
more Images
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Nissan S1N1L13Q - TRIPLEX
Machine data
Machine type:
Electric 3-wheel forklift
Manufacturer:
Nissan
Model:
S1N1L13Q - TRIPLEX
Year of construction:
2011
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
19,553 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Liebigstraße 38, 22113 Hamburg, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
1,050 kg
Lifting height:
4,550 mm
Free lift:
1,450 mm
Fuel type:
electric
Mast type:
triplex
Construction height:
2,130 mm
Fork carriage width:
945 mm
Fork length:
1,200 mm
Empty load weight:
3,214 kg
Total length:
1,900 mm
Drive type:
Elektro
Construction width:
1,100 mm
Description
Electric 3-wheel forklift
Gbedpjy Nt R Iefx Aaxel
Load center: 600 mm
Fork width: 100 mm
Fork thickness: 40 mm
Mast type: Triplex
Condition: Ready for operation and fully functional
Technical condition: Very good
Front tires type: Superelastic
Front tire size: 18x7-8
Rear tires type: Superelastic
Rear tire size: 15x4.5-8
Battery voltage: 48V