Iveco X-Way AD300X46Z 6x4 mit Kran Atlas AK 206.4E-A2,
Fixed price plus VAT
Condition
New
Location
Bovenden Germany
Tipper truck Iveco X-Way AD300X46Z 6x4 mit Kran Atlas AK 206.4E-A2,
more Images
Machine data
Machine type:
Tipper truck
Manufacturer:
Iveco
Model:
X-Way AD300X46Z 6x4 mit Kran Atlas AK 206.4E-A2,
Condition:
new
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Alte Bundesstraße 48, 37120 Bovenden, Germany Germany
Call
Technical details
Power:
338 kW (459.55 HP)
Fuel type:
diesel
Empty load weight:
12,479 kg
Maximum load weight:
13,521 kg
Overall weight:
Axle configuration:
6x4
Wheelbase:
3,810 mm
Brakes:
engine braking
Color:
white
Driver cabin:
day cab
Gearing type:
automatic
Emission class:
euro6
Suspension:
steel
Number of seats:
2
Loading space length:
4,600 mm
Loading space width:
2,380 mm
Loading space height:
800 mm