DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
ONO plus VAT
Year of construction
2020
Condition
Used (fully functional)
Location
Szeged Hungary
Carton erecting machine DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
more Images
YouTube video
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
DAKIOU DAKIOU HBJ-D1200
Machine data
Machine type:
Carton erecting machine
Manufacturer:
DAKIOU
Model:
DAKIOU HBJ-D1200
Machine number:
HBJ-200179
Year of construction:
2020
Condition:
like new (used)
Functionality:
fully functional
Price & Location
ONO plus VAT
Location:
Szeged, Hungary Hungary
Call
Technical details
Total width:
1,850 mm
Total length:
3,600 mm
Total height:
1,700 mm
Overall weight:
2,400 kg
Description
Dakiou HBJ-D1200: High-Speed Automatic Carton Erecting Machine
Condition and Specifications
Gedpfxsy H E S Ee Amusit
Dakiou HBJ-D1200 – Technical Data
• Production Capacity: 80–320 pieces/minute
• Suitable Materials: 200–600 g/m² paperboard; corrugated board up to 1.5 mm (~0.06 inch)
• Length (L): 100–450 mm (3.94–17.72 inches), angle: 5°–40°
• Width (B): 100–400 mm (3.94–15.75 inches)
• Height (H): 15–200 mm (0.59–7.87 inches)
• Power Requirement: 6.25 kW
• Net Weight: 2,400 kg (~5,291 lbs)
• Machine Dimensions (L x W x H): 3,600 x 1,850 x 1,700 mm (~141.7 x 72.8 x 66.9 inches)
• Power Supply: 380 V, 50 Hz
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
Seller
Registered since: 2024
2 listings online
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+36 20 97... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Industrial digital printer rigid media INCA AGFA INCA Onste X2
more images
Belgium Wezembeek-Oppem
914 km
Industrial digital printer rigid media
INCAAGFA INCA Onste X2
Certified Dealer
Listing
Slotter & casemaker Kryma SK2800 vacuum slotter
Iceland Hafnarfjörður
1,420 km
Slotter & casemaker
KrymaSK2800 vacuum slotter
Digital Printing Machine EPSON SurePress L-6034
Germany Emskirchen
1,384 km
Digital Printing Machine
EPSONSurePress L-6034
Certified Dealer
Cold Rolling Mill FROEHLING 300
Italy Rovereto
Cold Rolling Mill
FROEHLING300
Film laminating machine Komfi Aspira
Germany Helmstedt
Film laminating machine
KomfiAspira
Fully automatic multicoil plant CIDAN Forstner 1524 x 1,5 mm bei 400 N/mm²
Austria Feldkirch
Fully automatic multicoil plant
CIDAN Forstner1524 x 1,5 mm bei 400 N/mm²